W czwartek 30 listopada odbyło się w naszej szkole PASOWANIE NA CZYTELNIKA 📖📖📖. Uczniowie klasy DRUGIEJ oficjalnie stali się czytelnikami biblioteki szkolnej. Z tej okazji grupa uczniów z klasy szóstej i siódmej przygotowała dla swoich młodszych kolegów przedstawienie pt. MASKARADA W BIBLIOTECE 🎭 🎭, a uczniowie z klasy drugiej odwdzięczyli się wykonaniem pięknych, bajkowych piosenek.

Pasowanie na czytelnika to ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia. To czas, kiedy dzieci uczą się, jak ważna jest wiedza i jak wiele korzyści płynie z czytania. Jest to również okazja, aby zainteresować najmłodszych uczniów literaturą.

Podczas uroczystości, uczniowie otrzymali specjalne certyfikaty oraz prezenty - książki 📚📚📚

Gościem specjalnym spotkania był Pan ZBIGNIEW PAWŁOWSKI - trener piłkarski, działacz sportowy i społeczny, autor wielu książek o tematyce sportowej, m.in.: - - Płocka Piłka Nożna 1912-1995 i Piłkarstwo Płockie 1912-2005,

- Historia Stadionu Miejskiego,

- 80 Lat LKS Błękitni Raciąż,

- Duma Mazowsza (publikacja wydana w ramach obchodów 65-lecia Wisły Płock),

- a także albumów poświęconych jego ukochanemu klubowi – FC Barcelona, np. „Polacy w grach przeciwko Barcelonie”.

Ostatnia jego publikacja napisana wspólnie z Martą Marek, pt.: "Jedyny taki piłkarz" została poświęcona osobie płocczanina Jerzego Kraski, byłego uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Monachium, podczas których polska drużyna wywalczyła mistrzostwo olimpijskie.

Pani Zbigniew Pawłowski zaprezentował również część swojej kolekcji koszulek piłkarskich. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które wykonała Pani Kinga Duda, nasza absolwentka, a obecnie mama jednego z naszych uczniów 🙋 Pani KINGO - bardzo dziękujemy.

Uroczystość przygotowały p. Emilia Ziółkowska, p. Magdalena Koper i p. Angelika Duda.

https://www.facebook.com/spgrabie/videos/1712817419204630