Zbliżające się wakacje, to czas podsumowań. Kończący   się rok szkolny, był czasem wytężonej pracy od pierwszych dni powrotu po wakacjach, zwłaszcza, że poprzedni był dla wszystkich niezwykle trudny ze względu na długotrwały lockdown.

   Jak co roku znaleźli się uczniowie, którzy realizowali swoje zainteresowania uczestnicząc w wielu konkursach. Na szczególne podkreślenie zasługuje udział w konkursach historycznych organizowanych przez MEN.

   Uczeń klasy VIII Gabryś Rutkowski został finalistą konkursu historycznego oraz laureatem XVII edycji Konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531- 1683. Od Obertyna do Wiednia”. Należy jednak pamiętać, że Gabryś uzyskał tytuł laureata już po raz trzeci! Uroczyste podsumowanie konkursu, wręczenie dyplomów oraz stosownych zaświadczeń miało miejsce 19 maja 2022r. w Warszawie w Muzeum Wojska Polskiego. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku mieliśmy dwóch laureatów w konkursie „Losy żołnierza… w latach 972- 1514. Od Cedyni do Orszy”, Bartka Budzyńskiego, wówczas ucznia klasy VIII oraz Gabrysia . Bartek był także autorem świetnej gry dydaktycznej „Bitwa warszawska w oczach młodego pokolenia Polaków”, za którą w ogólnopolskim konkursie uzyskał II miejsce.

   Również w konkursach powiatowych nasi uczniowie odnosili sukcesy. W konkursie „Gąbińskie drogi do niepodległości” Gabryś Rutkowski zdobył I miejsce, Zuzia Gadzalińska i Mateusz Florkiewicz II miejsce. Pozostała, dość liczna grupa uczniów klasy VIII otrzymała wyróżnienia. Tak więc możemy powiedzieć, że był to dla nas rok bardzo udany. Czekamy na kolejne sukcesy i mamy nadzieję, że znajdą się godni naśladowcy.                

                                                                                                                  

                                                                                                                           Bogumiła Kowalczyk

                                                                                                                          nauczycielka historii

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie stoją i w budynku