Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły biorą udział w akcji Szkolne Przygody Gangu Słodziaków organizowanej przy współpracy sieci znanego sklepu. Projekt ma na celu zachęcenie dzieci do czytania. W ramach projektu w naszej szkole w młodszych klasach odbyły się lekcje na podstawie przygód „Gangu Słodziaków” Renaty Piątkowskiej. Dzieci bawiąc się poznawały różne zachowania, postawy, utrwalały pisownię nazw własnych, a przede wszystkim z zaciekawieniem słuchały lub same czytały o przygodach leśnych zwierząt.

W części konkursowej dzieci przedstawią dalsze przygody zwierzątek w formie rysunków, komiksów lub opowiadania. Nagrodami w konkursie są pieniądze na zakup nowych książek do biblioteki.

W ramach projektu w szkole odbył się także DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA połączony z uroczystością PASOWANIA NA CZYTELNIKA uczniów klas drugich. Starsze koleżanki przygotowały bajkowe przedstawienie, które wywołało ogromny aplauz i zaciekawienie młodszej części publiczności. Na zakończenie wszyscy zgadywali rymowane zagadki czytane prze Panią Emilkę z biblioteki. 😊

Po takich emocjach nasza motywacja do czytania na pewno wzroście. 😉

Opracowanie:Emilia Ziółkowska