W naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Języka Angielskiego czyli „English Language Day”. Nie każdy może wie, że w dzisiejszych czasach językiem angielskim posługuje się około 2 miliardy ludzi na całym świecie. Wydarzenie miało zatem na celu uczczenie historii i bogactwa kultury anglojęzycznej. Obchody tego święta przypadają na 23 kwietnia (data narodzin oraz śmierci Williama Shakespeare'a).

W dzisiejszym świecie, znajomość wyłącznie mowy ojczystej nie wystarcza. Właśnie z tego powodu coraz większa liczba osób aktywnie uczy się języków obcych – angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego oraz wielu innych. Wszystko po to, by pozostać atrakcyjnym na rynku pracy, by nawiązać znajomość z osobami z innego kręgu kulturowego oraz i lepiej je zrozumieć. Sprawne komunikowanie się w języku obcym daje również ogromną szansę na poznanie wielu interesujących ludzi, nawiązanie przyjaźni, ciekawe możliwości rozwoju oraz satysfakcję.

Oprócz dwóch ogólnopolskich konkursów językowych, które odbyły się w maju w naszej szkole, uczniowie z klasy szóstej przygotowali również plakaty pt. „Dlaczego warto uczyć się języka

angielskiego?”